Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Alüminyumun çoklu kullanımı sera gazı emisyonlarını azaltabilir
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-023-65820299-104
Şimdi İletişime Geçin

Alüminyumun çoklu kullanımı sera gazı emisyonlarını azaltabilir

2023-08-25

Latest company news about Alüminyumun çoklu kullanımı sera gazı emisyonlarını azaltabilir
Almanya'nın Heidelberg kentindeki Enerji ve Çevre Enstitüsü (IFEU) tarafından yapılan araştırma, alüminyumdan yapılmış arabaların sera gazı emisyonlarını ve yakıtı önemli ölçüde azaltabildiğini gösterdi ve Londra'daki Uluslararası Alüminyum Enstitüsü (IAI) de aynı sonuca ulaştı. .
 
Alüminyumun otomobil üretiminde kullanılması nedeniyle 2011 yılında yaklaşık 1,4 ton karbondioksit emisyonu meydana gelmiş ve bu araçların kullanımı sırasında 60 milyar litre ham petrol tasarrufu sağlanabilmiştir.Bu bilgi IAI uzmanları tarafından Çin, Dalian ve Çin'de düzenlenen Çin Alüminyum ve Ulaştırma Konferansı'nda ortaya çıktı.Buna ek olarak, IFEU çalışması, tüm araçların (arabalar, kamyonlar, demiryolu lokomotifleri, gemiler ve uçaklar dahil) alüminyumdan oluşması ve ağırlığının azaltılması durumunda, yıllık sera gazı emisyonlarının yaklaşık %9'a eşdeğer 6,6 ton azaltılabileceğini göstermektedir. küresel taşımacılık endüstrisinin
 
IAI uzmanları, bu sonucun IFEU araştırma verilerine ve alüminyum üretimi, araç kullanımı ve imhasından kaynaklanan sera gazı emisyonlarını hesaba katan uzun vadeli bir alüminyum endüstrisi geliştirme modelinin kullanımına dayandığını öne sürüyor.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Alüminyum katı yuvarlak çubuk Tedarikçi. telif hakkı © 2019-2024 aluminium-bar.com . Her hakkı saklıdır.